Ile kosztuje windykacja chwilówek?

Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie chwilówek, powinniśmy mieć na uwadze to, że najprawdopodobniej będziemy musieli je spłacić w przeciągu sześćdziesięciu czy nawet trzydziestu dni. Nie jest to sytuacja komfortowa, bo niekiedy okazać się może, że przeliczyliśmy się ze swoimi siłami i środków na spłatę nam brakuje. Oczywiście firmy pożyczkowej raczej to nie interesuje i jeśli pożyczka nie zostanie przedłużona, to ruszy proces windykacji. Warto zastanowić się tutaj na tym, ile nas to będzie kosztować.

Koszt chwilówek

Zacząć trzeba tutaj od tego, że sporo zmieniła w tym ustawa antylichwiarska, która sprawia, że nawet jeśli spóźnimy się ze spłatą, to nie będziemy narażeni na ogromne koszta z tego tytułu. Otóż jeśli pobraliście pięćset złotych i spóźniacie się z ich spłatą o trzydzieści dni to odsetki, które zostaną wam z tego tytułu naliczone, sięgną jedynie sześciu złotych i szesnastu groszy. Nie jest to zatem kwota wielka, choć trzeba pamiętać też o innych kosztach z tym związanych, a więc wszelkich monitach niezależnie czy w formie wiadomości tekstowych na telefon, czy doręczanych pocztą.

Dopisanie do listy dłużników

Poza tym pamiętać trzeba o jeszcze jednym problemie, a mianowicie dopisaniu do listy dłużników. Wprawdzie nie nastąpi to, jeśli ze spłatą chwilówki spóźnimy się miesiąc, ale jeśli dłużej, to na pewno może. Jest to spory kłopot, którego lepiej jest uniknąć. Może nam to bowiem poważnie utrudnić pobranie kredytu w przyszłości tak w banku, jak i parabankach.

2 Comments Add yours

  1. Monika napisał(a):

    Zawsze można pomyśleć o przedłużeniu takiej pożyczki.

  2. Julita napisał(a):

    Przedłużenie akurat kosztować nas będzie jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *