Konsolidacja pożyczek chwilówek

Nie da się ukryć, że chwilówki to produkt bardzo ciekawy, ale tylko dla tych, którzy korzystają z nich z głową. Jeśli jest inaczej i pobieramy takich pożyczek kilka lub więcej w krótkim czasie, to pewne jest, że prędzej lub później będziemy mieli problem z ich spłatą. Co zrobić w takiej sytuacji? Większość z nas skupia się wówczas na ich przedłużaniu, co nie wydaje się najlepszym pomysłem. Kosztuje nas to kilkaset złotych, a problem wcale nie zostaje rozwiązany, a jedynie odsunięty w czasie, jednocześnie pogłębiając naszą dziurę budżetową. O wiele atrakcyjniejszym rozwiązaniem będzie konsolidacja chwilówek.

Pożyczka konsolidacyjna

Konsolidacja takich produktów pozabankowych będzie dobrym rozwiązaniem, ale też nie zawsze. Jeśli już decydujemy się na taką pożyczkę, to trzeba zwrócić uwagę na to, czy pokryje ona koszta wszystkich pojedynczych pożyczek. Jeżeli tak nie jest, to lepiej jest z takiej pożyczki zrezygnować, bo może to tylko pogorszyć naszą sytuację i przyczynić się do kolejnych kłopotów.

Ile pożyczek można skonsolidować?

Warto zatem odnieść się do liczby pożyczek, które podlegają konsolidacji. Trudno jest liczbę tę określić, bo nie ma tu górnej, ani tym bardziej dolnej granicy. Wiele zależy tu od tego, z jakim zadłużeniem mamy do czynienia. Na rynku znajdziemy dziś jednak pożyczki konsolidacyjne w parabankach, które opiewają na 10, 15 czy nawet 25 tysięcy złotych. Wydaje się więc, że każdy zainteresowany nimi klient powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie.

2 Comments Add yours

  1. Paweł napisał(a):

    Z pewnością konsolidacja to w takiej sytuacji ciekawy pomysł.

  2. Michał napisał(a):

    Według mnie to wówczas jedyne logiczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *