Na co uważać w pożyczkach bez BIK?

Wiele parabanków, a więc pozabankowych instytucji finansowych podkreśla, że w swojej ofercie mają pożyczki bez BIK. Nie da się ukryć, że dla większości klientów, którzy nie mają szansy na kredyt w banku, są to produkty naprawdę bardzo atrakcyjne. Warto dokładnie zastanowić się jednak nad tym, czym jest taka pożyczka pozabankowa i czy rzeczywiście opłaca się ją zaciągnąć?

BIK a zaciągnie pożyczek

Większość klientów jest przekonana, że Biuro Informacji Kredytowej, a więc nic innego jak BIK to zwyczajnie instytucja, do której lepiej nie trafić. Są oni przekonani, że w jej zbiorach znajdują się tylko i wyłącznie ci kredytobiorcy i pożyczkodawcy, którzy mają jakieś zadłużenia i nie spłacają na czas swoich kredytów. Jak się okazuje, nie do końca jest to prawda. Nie można bowiem zapominać o tym, że Biuro Informacji Kredytowej owszem gromadzi takie informacje, ale podobnie jest z tymi, którzy nie mają żadnych zadłużeń. Nie bez powodu wielokrotnie banki zachęcają klientów do wzięcia mniejszego kredytu, a następnie jego regulaminowej spłaty, co przełoży się na korzystną historię w BIK.

Parabanki a BIK

W błędzie są też ci, którzy twierdzą, że parabanki nie sprawdzają swojego klienta. Owszem nie mają oni dostępu do danych Biura Informacji Kredytowej, ale skutecznie mogą oni go monitorować w inny sposób. Zazwyczaj przed podjęciem decyzji kredytowej parabanki przy pożyczkach chwilówkach korzystają z Biura Informacji Gospodarczej, które gromadzi dane o dłużnikach.

2 Comments Add yours

  1. Irmina napisał(a):

    To chyba normalne. Nikt nie chce pożyczyć pieniędzy dla niesprawdzonej osoby.

  2. Kasia napisał(a):

    Zgadzam się z tym w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *